Sony przoduje w ewolucji bezlusterkowców, oferując aparaty o specyfikacjach naprawdę dostosowanych do zaspokajania zróżnicowanych potrzeb dzisiejszych twórców obrazów, przy zachowaniu podobnego, jeśli nie prawie identycznego kształtu. Wraz z modelem a7R IV firma Sony wprowadziła do tej pory bezlusterkowiec pełnoklatkowy o najwyższej rozdzielczości, a model a9 II przeniósł jakość obrazu na wyższy poziom. Na szczęście dla tych, którzy chcą zabrać swoje aparaty pod wodę, modele a7R IV i a9 II mają niezwykle podobny rozmiar korpusu i umiejscowienie sterowania. Z tego powodu Nauticam oferuje obudowę NA-α2020, która zapewnia pełną obsługę obu aparatów w tej samej obudowie bez modyfikacji.
Cena może ulec zmianie w zależności od kursu Euro.
PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM SPECJALISTĄ FOTOGRAFII PODWODNEJ MARKIEM SADOWSKIM NR. TEL. 604 419 462
Specyfikacja techniczna
Wymiary 339mm(szer) x 170mm(wys) x 123mm(gł)
Waga w powietrzu 2,71 kg
Waga w wodzie 0,63 kg
Ocena głębokości 100m
Montaż na porcie N100
Kompatybilne aparaty Sony a7R IV i Sony a9 II
KAMERY SONY A7R IV I SONY A9 II
Chociaż zarówno a7R IV, jak i a9 II mają tę samą matrycę i korpus, są to dwa bardzo różne aparaty. Dzięki obudowie podwodnej NA-α2020 możesz teraz wybrać odpowiedni aparat do pracy, korzystając z tej samej obudowy, obiektywów i portów. Obie kamery mają wspólną 5-osiową stabilizację w korpusie (IBIS), zapewniającą do 5,5 stopni stabilizacji i możliwość nagrywania wideo 4K z pełnej szerokości czujnika lub kadru Super35 w rozdzielczości do 30p do dwóch gniazd kart SD UHS-II.
Obie kamery są zdolne do czystego wyjścia wideo HDMI do UHD 4K 4:2:2 8-bit w rozdzielczości do 25p.
APARAT SONY A7R IV
Sony a7R IV to pełnoklatkowy bezlusterkowiec czwartej generacji tej firmy. Pełnoklatkowa matryca Exmor R CMOS o rozdzielczości 61,0 megapikseli w połączeniu z procesorem obrazu BIONZ X zapewnia bezprecedensową rozdzielczość, precyzyjną gradację i niski poziom szumów. W porównaniu z poprzednimi generacjami, obiecuje bardziej solidną jakość wykonania, dopracowane sterowanie, najnowszy autofokus firmy.
A7R IV otrzymał również poważną modernizację z a7R III do elektronicznego wizjera (EVF) z 1,6-krotnym skokiem rozdzielczości do imponującego 5,76-milionowego wyświetlacza OLED UXGA, najwyższego ze wszystkich bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych.
Kluczowe dane techniczne Sony Alpha a7R IV
Czujnik pełnoklatkowy 61MP BSI CMOS
Szybki hybrydowy AF ze śledzeniem
Zdjęcia seryjne z szybkością 10 kl./s (tryb 12-bitowy Raw) ze śledzeniem AF
Wizjer OLED 5,76 mln punktów
Wideo 4K z pełnej szerokości czujnika (podpróbkowanie) lub nadpróbkowanie z kadru Super35
Tryby wideo S-Log 2, S-Log 3 i „HLG” (tylko 8 bitów)
KAMERA SONY A9 II
A9 II to flagowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy w ofercie Sony, wyposażony w matrycę Exmor RS BSI CMOS o rozdzielczości 24,2 megapiksela. Oryginalny a9 ustanowił poprzeczkę dla szybkich zdjęć z niesamowitymi 20 klatkami na sekundę bez zaciemnienia EVF, cecha przeniesiona na a9 II. Jego 693 punkty detekcji fazy pokrywają ponad 93% powierzchni matrycy, co w połączeniu z procesorem BIONZ X zapewnia szybki i dokładny autofokus, nawet podczas śledzenia. Umieszczając tylko 24,2 megapiksela na matrycy, a9 II stawia przed rozdzielczością zakres dynamiczny i doskonałą czułość w słabym świetle.
Kluczowe dane techniczne Sony Alpha a9 II
Pełnoklatkowa matryca BSI CMOS o rozdzielczości 24,2 MP
Zdjęcia seryjne 20 kl./s bez zaciemnienia wizjera EVF
Szybki hybrydowy AF ze śledzeniem
Wizjer OLED 3,69 mln punktów
Wideo 4K z pełnej szerokości czujnika (podpróbkowanie) lub nadpróbkowanie z kadru Super35
PODWODNA OBUDOWA NAUTICAM NA-2020
Nauticam obsługuje pełnoklatkową linię Sony Alpha od oryginalnego modelu a7 z profesjonalnymi aluminiowymi obudowami, które zapewniają intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterujących i funkcji aparatów. Wraz z rozwojem kamer ewoluowały także obudowy Nauticam. Nauticam NA-α2020 przenosi nasze zaangażowanie w linię pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Sony na wyższy poziom, dostarczając pierwszą obudowę, która będzie obsługiwać zarówno a9 II, jak i a7R II z pełnym dostępem do wszystkich elementów sterujących bez modyfikacji i ograniczeń.
Zintegrowane uchwyty w stylu obudowy lustrzanki cyfrowej z ergonomicznymi gumowanymi uchwytami i wspornikami usztywniającymi ze stali nierdzewnej zapewniają stabilność i punkty mocowania akcesoriów. Aparat NA-α2020 jest również wyposażony w podwójne tylne dźwignie kciukowe, które są łatwo dostępne z uchwytu, które umożliwiają dostęp do trzech najczęściej używanych elementów sterujących z tyłu aparatu. Prawa dźwignia uruchamia przyciski AF-ON i RECORD, podczas gdy lewa dźwignia jest przypisana do przycisku PLAY.
Na górze obudowy po lewej stronie znajdują się elementy sterujące charakterystyczne dla a9II w postaci pokrętła MODE i dźwigni trybu FOCUS. Przyciski C1, C2 oraz pokrętło kompensacji EV również mają bezpośredni dostęp od góry obudowy. C3, który jest zwykle przypisany do sterowania przełączaniem między wizjerem elektronicznym a ekranem LCD, jest łatwo dostępny z tyłu obudowy z lewego uchwytu.