Obudowa Nauticam podwodna NA-RX100V do Sony RX100 V #17418

  • szt.
  • 5 930,00 zł / szt.

Nauticam NA-RX100V

Obudowa Nauticam NA-RX100V jest przeznaczona do aparatów Sony RX100 V. NA-RX100V to doskonała ergonomia, najwyższej klasy jakość wykonania, oraz innowacyjność Nauticam w niewielkim, przenośnym opakowaniu. 

Cena może ulec zmianie, w zależności od kursu Euro.

PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM SPECJALISTĄ FOTOGRAFII PODWODNEJ MARKIEM SADOWSKIM NR. TEL. 604 419 462 

Nauticam NA-RX100V to najnowszy model z serii, ale pomimo swojego młodego wieku, niemalże od razu stał się ulubieńcem podwodnych fotografów. Tak jak poprzednie modele, tak i ten wyróżnia się ergonomicznością, wyraźnie opisanymi przyciskami oraz doskonałą kontrolą aparatu. Pierścień obiektywu, jak i tylnego pokrętła aparatu są teraz dostępne na poziomie obudowy, co pozwala na pełną funkcjonalność tego wyjątkowego aparatu.

Nazwana „szybką piątką” przez DPReview.com, piąta część legendarnej już serii RX100 dodaje wyjątkową szybkość autofokusa i oszałamiający tryb seryjny 24 klatek na sekundę do już dobrze zaokrąglonego i wydajnego zestawu funkcji, który można znaleźć w RX100 IV.

Kompaktowa obudowa NA-RX100V, doskonale dopasowuje się do dłoni i z łatwością daje się utrzymać jedną ręką. Idealna do freedivingu, fotografii w wymagających warunkach czy nurkowania.

Rdzeń DNA RX100, który sprawił, że ta seria jest tak wyjątkowo popularna, pozostaje niezmieniony. Funkcje te obejmują duży podświetlany czujnik z tyłu w kompaktowej obudowie, która z łatwością mieści się w kieszeni koszuli, jasny obiektyw zmiennoogniskowy 24–70 mm oraz wideo Ultra High Definition.

Szybkość, zarówno podczas ustawiania ostrości, jak i zdjęć seryjnych, wystrzeliwuje RX100 V do czołówki w klasie aparatów kompaktowych. DSC-RX100 V dodaje 315-punktową detekcję fazy w matrycy czujników pokrywającej 65% kadru. Systemy ogniskowania z detekcją fazy mogą uzyskać ostrość szybciej niż konkurencja z wykrywaniem kontrastu. Polowanie na ostrość jest praktycznie wyeliminowane, a tryby ciągłego śledzenia ostrości znacznie lepiej sprawdzają się w śledzeniu szybkiej akcji.

Obudowa została wykonana z wysokogatunkowego stopu aluminium, a maksymalne zanurzenie, na jaką można ją zabrać to 100m. Tak jak poprzednicy tego modelu, tak i ten może się poszczycić niewielką masą i prostotą obsługi. Spora szybka, wykonana z poliwęglanu, pozwala na wygodną obserwację 3” ekranu.

Tryb ciągłego fotografowania z szybkością 24 kl./s (wraz z autofokusem, automatyczną ekspozycją i możliwością przechwytywania w trybie raw) zapewnia zupełnie nowy sposób fotografowania. Wciąż stroboskopy fotograficzne nie nadążają z tą liczbą klatek na sekundę, ale dzięki oświetleniu otoczenia lub oświetleniu wideo LED ten szybki tryb zdjęć seryjnych. Nawet tryb Continuous Mid jest porównywalny z szybkościami wykonywania zdjęć seryjnych, które są możliwe w przypadku profesjonalnych lustrzanek cyfrowych!

Dwa gniazda do mocowania światłowodów, znajdujące się w przedniej części obudowy, pozwalają na podpięcie do zestawu lamp synchronizowanych błyskiem lampy zintegrowanej z aparatem. Zewnętrzne lampy wymagają zastosowania dodatkowej podstawy z ramionami.

Płaski port obiektywowy zakończony jest gwintem 67 mm. Dzięki temu można zastosować wymienną optykę w czasie nurkowania. Znaczy to tyle, że podczas nurkowania możliwa jest fotografia szerokich kadrów jak i ujęcia makro i super makro, przy użyciu odpowiednich konwerterów.

Specyfikacja:

  • Wymiary: 150mm x 101mm x 109mm
  • Waga: 0.85kg
  • Materiał:  aluminium + poliwęglan
  • Wodoszczelność: 100 m.

 

Sony Cyber-shot RX-100 V Dane techniczne:

 

Przetwornik CMOS typu „stacked CMOS” o rozdzielczości 20,1 megapiksela

f/1,8-2,8 odpowiednik obiektywu zmiennoogniskowego 24-70 mm

Optyczna stabilizacja obrazu

Maks. czas otwarcia migawki elektronicznej 1/32 000 s (migawka mechaniczna 1/2 000 s)

Zdjęcia seryjne 24 kl./s

Nagrywanie wideo w zwolnionym tempie do 1000 fps (960 fps w trybie NTSC)

Nagrywanie wideo 4K (UHD) z pełnym odczytem czujnika przy 100 Mb/s

VUstawienie gamma SLog2

Odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 3" i rozdzielczości 1,3 m

Wysuwany wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 2,36 m

Wbudowany filtr ND

Wi-Fi z NFC