Wielu entuzjastów podwodnego fotografowania chciało wyjść poza ograniczoną wydajność swoich systemów aparatów kompaktowych, ale niechętnie rezygnowało z kompaktowej formy i prostoty gatunku. Inni podróżnicy zaczęli się zastanawiać, czy istnieje sposób na zmniejszenie rozmiaru z ich DSLR bez rezygnacji z dużej wydajności. Nauticam słuchał tego rosnącego zainteresowania, a ich wiodący w branży inżynierowie odpowiedzieli nowym NA-R50.
Misja była jasna: zaprojektować najbardziej kompaktową i przyjazną obudowę dla nagradzanego i niezwykle kompaktowego aparatu bez lusterkowego APS-C Canon EOS R50. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie obudowy równie prostej i łatwej w obsłudze jak legendarne obudowy Nauticam do aparatów kompaktowych, przy jednoczesnym ułatwieniu uzyskania doskonałych rezultatów zdjęciowych. Powstała obudowa reprezentuje zupełnie nową kategorię dla Nauticam przy zachowaniu słynnej ergonomii i jakości.
Obudowa jest wodoodporna do 100m oraz zachowuje dość małe rozmiary przez co idealnie sprawdzi się w podróży.
Cena może ulec zmianie w zależności od kursu Euro.
PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM SPECJALISTĄ FOTOGRAFII PODWODNEJ MARKIEM SADOWSKIM NR. TEL. 604 419 462
OBUDOWA PODWODNA NAUTICAM NA-R50 DO APARATU CANON EOS R50
Nauticam zawsze był w czołówce technologii obudów podwodnych. Konsekwentnie przesuwają granice, aby stworzyć ewolucyjne, a czasami rewolucyjne produkty, aby ułatwić robienie zdjęć. Obudowa podwodna NA-R50 nie jest wyjątkiem, integrując wszystko, co sprawia, że gama obudów Nauticam jest ulubiona wśród fotografów podwodnych w małym i lekkim opakowaniu.
Nowy innowacyjny system został zaprojektowany wokół obiektywu Canon RF-S 18-45 F4.5-6.3 IS STM, ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej wszechstronny i praktyczny obiektyw RF, który może być używany pod wodą w formacie Canon RF APS-C. Port jest więc integralną częścią obudowy i nie wymaga dodatkowej konserwacji, podobnie jak w przypadku systemów aparatów kompaktowych Nauticam.
Obiektyw ten zapewnia doskonałe rezultaty w szerokim do wąskiego zakresu FOV portretów ryb, ale jest łatwo sprzężony z doskonałym WWL-1 lub WWL-C Nauticam dla wyjątkowo ostrego pokrycia szerokiego kąta z pełnym zoomem, zachowując jednocześnie skromny współczynnik wielkości. Kompaktowy konwerter makro Nauticam do kontaktu z wodą może być dodany do pełnego systemu "zrób wszystko i idź wszędzie", który łatwo mieści się w bagażu podróżnym.
Zbudowana z wytrzymałego aluminium obudowa NA-R50 jest nie tylko lżejsza, ale także bardziej kompaktowa niż jakikolwiek poprzedni system Canon APS-C. Jest to doskonały wybór dla fotografów, którzy chcą robić wspaniałe zdjęcia i nagrywać filmy z najlepszą w branży automatyczną regulacją ostrości, a jednocześnie cieszyć się wygodą wynikającą z niewielkich rozmiarów i braku konieczności konserwacji. Obudowa jest gotowa do zanurzenia, ponieważ w zestawie znajduje się nawet sprzęt do zoomu. Dodaj aparat R50 oraz RFS 18-45 i jesteś gotowy do fotografowania.
KOMPAKTOWA I WSZECHSTRONNA
Wymiary obudowy podwodnej NA-R50 są wystarczająco małe, aby trzymać ją w ręku bez podstawki, aby zapewnić najwyższą swobodę, jeśli jest to wymagane. Mierzy zaledwie 238mm szerokości, 150mm wysokości i 115mm głębokości. NA-R50 ma niewiarygodnie małą powierzchnię podstawy w porównaniu do poprzednich obudów do aparatów z matrycą APS-C, co czyni go niezwykle atrakcyjnym i przyjaznym w podróży.
WYZWALANIE BŁYSKU
W przypadku obudowy podwodnej NA-R50 wyzwalanie błysku odbywa się za pomocą wysuwanej lampy błyskowej aparatu Canon EOS R50, dzięki czemu dodanie stroboskopów wykorzystujących połączenia światłowodowe jest bezproblemowe. Stroiki, które zapewniają możliwość STTL w połączeniu ze światłowodami, zapewniają opcję pełnej zgodności TTL z R50.
ZINTEGROWANY SYSTEM KONTROLI PRÓŻNI I WYKRYWANIA NIESZCZELNOŚCI
Elektronika Nauticam do kontroli próżni i wykrywania wycieków jest dostarczana z NA-R50 jako wyposażenie standardowe. W połączeniu z akcesoryjnym zaworem próżniowym M16 (25625) ten system monitorowania zapewnia ciągłe aktualizacje o stanie wodoszczelności i bezpieczeństwa obudowy. Prosty system podświetlenia LED kodowany kolorami informuje użytkownika o tym, że próżnia jest stała lub że obudowa traci próżnię. System wykrywania przecieków jest wbudowany w ten sam obwód, więc jeśli dojdzie do wtargnięcia wody, pojawi się sygnalizacja dźwiękowa i wizualna.
System Nauticam jest kompensowany temperaturowo, co eliminuje fałszywe alarmy spowodowane zmianą temperatury zewnętrznej lub nagrzewaniem się kamery podczas pełnego akcji nurkowania.
Dane techniczne: