Z 7II i Z 6II, pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe nowej generacji firmy Nikon, oferują fotografom podwodnym te same legendarne czujniki firmy Nikon z ulepszonym autofokusem i szybkością wykonywania zdjęć seryjnych. NA-Z7II obsługuje zarówno modele Z 7II, jak i Z 6II i jest wyposażony w przegrodę M28 o większej średnicy, która obsługuje połączenia HDMI 2.0 potrzebne do rejestratora/monitora Atomos Ninja V.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Wymiary 360 mm (szer.) x 200 mm (wys.) x 160 mm (gł.)
Waga w powietrzu 3,1 kg
Waga w wodzie ujemna 0,07 kg (z aparatem i baterią)
Ocena głębokości 100m
System portów N120
Cena może ulec zmianie w zależności w kursu Euro.
PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM SPECJALISTĄ FOTOGRAFII PODWODNEJ MARKIEM SADOWSKIM NR. TEL. 604 419 462
KAMERY NIKON Z 6II I Z 7II
W przypadku wielu pełnoklatkowych strzelanek Nikona atrakcyjność bezlusterkowca została osłabiona przez myśl o konieczności zainwestowania i opanowania nowego systemu poprzez przejście do innego ekosystemu, takiego jak Sony. Dla tych, którzy oczekują systemu bezlusterkowego, który wykorzystywał technologię obrazowania i ergonomię firmy Nikon, czekanie się skończyło. Aparaty Z 6II i Z 7II mają identyczny korpus, różniący się jedynie zestawami funkcji, co jest idealną cechą, jeśli chodzi o obudowę aparatu do użytku pod wodą. Każdy aparat jest również wyposażony w podwójny procesor obrazu EXPEED 6, który znacznie poprawia działanie autofokusa i zdjęć seryjnych.
Oba korpusy aparatów są zbudowane wokół mocowania Z firmy Nikon. Dzięki niewiarygodnie szerokiej średnicy mocowania 55 mm (17% większej niż mocowanie F) i bardzo krótkiej odległości kołnierza, mocowanie Z jest w stanie zaoferować maksymalny otwór przysłony F0.95. Chociaż obecny asortyment obiektywów z mocowaniem Z wciąż się powiększa, prawie cała linia obiektywów z mocowaniem F może być używana z opcjonalnym adapterem Nikon FTZ. Podczas korzystania z adaptera nawet obiektywy bez funkcji VR korzystają ze stabilizacji w korpusie aparatu. Obiektywy VR i Z-Mount otrzymują 5-osiową stabilizację, podczas gdy obiektywy bez VR F-mount mają dostęp do 3-osiowej stabilizacji.
Istnieje również dedykowana funkcja e-VR (elektroniczna VR), która łączy stabilizację optyczną i elektroniczną podczas nagrywania wideo. Zarówno Z 6II, jak i Z 7II będą w stanie rejestrować wewnętrzne UHD 4K przy 60 klatkach na sekundę lub 1080 HD przy 120 klatkach na sekundę. Z 6II będzie mógł nagrywać 4K/60P na początku 2021 roku dzięki oczekiwanej aktualizacji oprogramowania. Oprócz N-Log, oba aparaty obsługują również HLG (hybrid-log gamma dla HDR), które działają w 10-bitowym formacie 4:2:2 przez HDMI 2.0 z zewnętrznym rejestratorem, takim jak Ninja V.
Wizjer elektroniczny OLED (EVF) w modelach Z 6II i Z 7II zapewnia 100% pokrycie kadru przy rozdzielczości Quad-VGA (3,69 mln punktów). Podczas wyzwalania zewnętrznych lamp błyskowych oba aparaty mają czas otwarcia migawki 1/200 X-sync.
APARAT NIKON Z 7II
Z 7II jest wyposażony w matrycę formatu FX o wysokiej rozdzielczości 45,7 MP, która umożliwia nagrywanie z prędkością do 10 kl./s. Z 7II oferuje szeroki zakres ISO 64-25 600. Autofokus jest osiągany dzięki 493 punktom AF na czujniku, które pokrywają 90% kadru, a aparat inteligentnie przełącza się między punktami wykrywania kontrastu i wykrywania fazy, aby uzyskać dokładną ostrość niezależnie od warunków oświetleniowych.
KLUCZOWE DANE KAMERY:
Czujnik formatu FX 45,7 MP bez OLPF
Zdjęcia seryjne 10 kl./s
Zakres ISO 64-25600
Nagrywanie UHD 4K 60p z przycięciem 1,08x
10-bitowe wyjście UHD 4K N-log przez HDMI z obsługą start/stop
5-osiowa stabilizacja VR (z obiektywami Z)
Wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,69 mln punktów, tylny ekran o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 2,1 mln punktów
-3EV ustawianie ostrości z obiektywem F2.0
1 gniazdo kart CFExpress / XQD, 1 gniazdo kart SD UHS-II
APARAT NIKON Z 6II
Aparat Z 6II jest wyposażony w matrycę formatu FX o rozdzielczości 24,5 MP, która umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 14 kl./s w zakresie czułości ISO 100-51 200. Wideo jest obecnie nagrywane wewnętrznie w rozdzielczości do UHD 4K 30p. UHD 4K 60p z 1,6-krotnym przycięciem będzie dostępne na początku 2021 r. po aktualizacji oprogramowania układowego. 273 punkty ostrości na czujniku pokrywają 90% sławy, a Z 6II inteligentnie przełącza się między punktami wykrywania kontrastu i wykrywania fazy, aby zapewnić dokładny autofokus.
KLUCZOWE DANE KAMERY:
Czujnik formatu FX 24,5 MP z technologią OLPF
Zdjęcia seryjne 14 kl./s
Zakres ISO 100-51 200
Pełny czujnik UHD 4K 30p
Nagrywanie UHD 4K 60p z 1,6-krotnym przycięciem (aktualizacja oprogramowania układowego na początku 2021 r.)
10-bitowe wyjście N-log UHD 4K przez HDMI z obsługą start/stop
5-osiowa stabilizacja VR (z obiektywami z mocowaniem Z)
Wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 3,6 m
Dwa gniazda kart (1x CFexpress/XQD, 1x UHS-II SD)
PODWODNA OBUDOWA NAUTICAM NA-Z7II
Obudowa podwodna NA-Z7II wpisuje się w dążenie firmy Nauticam do innowacji. Zarówno Nikon Z 6II, jak i Z 7II oferują strzelcom możliwość korzystania z obu dostępnych starszych obiektywów z mocowaniem F za pośrednictwem adaptera FTZ, oprócz natywnej optyki Z Mount. Aby obsługiwać zarówno starsze, jak i natywne obiektywy, Nauticam zintegrował NA-Z7II z systemem portów N120. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ nowe obiektywy z mocowaniem Z będą wprowadzane w ciągu najbliższych kilku lat. Obudowa Nauticam NA-Z7II wyposażona jest w dwa przyciski zwalniające obiektyw, które odpowiadają obiektywom z mocowaniem F lub Z. Podczas przełączania między obiektywami z mocowaniem F i Z aparat musi zostać wyjęty z obudowy, aby wyjąć adapter. Podczas pracy w systemie mocowania F lub Z użyj odpowiedniego przycisku zwalniania obiektywu, aby przełączać obiektywy bez konieczności wyjmowania aparatu z obudowy. Przełącznik resetowania systemu próżniowego znajduje się również pod tacą, dzięki czemu nie ma potrzeby otwierania tylnej części obudowy podczas zmiany obiektywu lub portu.
NA-Z7II jest częścią systemu portów N120, który pozwala na pełną obsługę obiektywów Nikon F z tymi samymi portami, które są potrzebne do ich zastosowania w obudowach lustrzanek firmy Nikon. W miarę pojawiania się większej liczby obiektywów z mocowaniem Z, Nauticam doda obsługiwane konfiguracje.
INTELIGENTNE UMIEJSCOWIENIE STEROWANIA
Inżynierowie Nauticam mają obsesję na punkcie funkcjonalności, co jest widoczne w umiejscowieniu niezbędnych elementów sterujących. Niezależnie od tego, gdzie na kamerze znajduje się sterowanie, obudowa Nauticam umieszcza je tam, gdzie potrzebujesz, aby były pod wodą. Dla tych, którzy przełączają się między trybami zdjęć i wideo, łatwo dostępny przełącznik znajduje się z prawej tylnej części obudowy. Dźwignia z podwójnym kciukiem po prawej stronie, łatwo dostępna z prawego uchwytu, zapewnia dostęp odpowiednio do przycisków AF-on i Record. Między podwójną dźwignią kciuka a wielostopniowym wyzwalaniem migawki znajduje się dźwignia ISO umożliwiająca szybkie zmiany czułości.
Lewa podwójna dźwignia kciuka umożliwia dostęp do elementów sterujących DISP i odtwarzania. Elementy sterujące przybliżaniem i oddalaniem, znajdujące się z prawej tylnej części korpusu aparatu, zostały przeniesione na lewą stronę obudowy w miejsce bardziej znane użytkownikom obudowy Nauticam.
Przełącznik umożliwiający przełączanie między wyświetlaczem LCD a wizjerem elektronicznym, kluczowy i często używany w systemach bezlusterkowych, znajduje się blisko lewego uchwytu w zasięgu ręki.
Przednie i tylne pokrętła sterujące są łatwo dostępne dzięki znanym dużym, radełkowanym pokrętłom na prawym uchwycie. Ergonomiczne uchwyty obudowy są gumowane i wyposażone we wsporniki usztywniające ze stali nierdzewnej, aby zapewnić stabilną platformę podczas korzystania z dużych stroboskopów lub lamp wideo przymocowanych do wstępnie zainstalowanych 1 "kul montażowych.
WYZWALANIE BŁYSKU
NA-Z7II jest fabrycznie wyposażony w ręczny wyzwalacz lampy Nauticam z własnym zasilaniem. Spust lampy błyskowej podłącza się do gorącej stopki aparatu i wykorzystuje diody LED wpuszczone w każdą z dwóch przegród optycznych do wyzwalania obsługiwanych podwodnych lamp błyskowych, gdy jest używany z prawidłowym połączeniem światłowodowym. Spust błysku jest zasilany bateriami pastylkowymi, które zapewniają tysiące błysków na baterię. Spust lampy błyskowej można rozbudować o obsługę wyzwalania TTL (PN 26308 TTL Converter dla Nikon).
ZINTEGROWANY SYSTEM KONTROLI PODCIŚNIENIA I WYKRYWANIA NIESZCZELNOŚCI
System kontroli próżni i wykrywania nieszczelności Nauticam jest dostarczany z NA-Z7II jako wyposażenie standardowe. W połączeniu z opcjonalnym zaworem podciśnieniowym M16 (PN 25625), ten system monitorowania zapewnia stałe aktualizacje wodoszczelności i bezpiecznego stanu obudowy. Prosty, kodowany kolorami system oświetlenia LED informuje użytkownika, że próżnia jest stała lub że obudowa traci próżnię. Wykrywanie nieszczelności jest wbudowane w ten sam obwód, więc w przypadku wtargnięcia wody pojawi się sygnał dźwiękowy i wizualny. System Nauticam jest kompensowany temperaturowo, eliminując fałszywe alarmy spowodowane zmianą temperatury zewnętrznej lub kamerą rozgrzewającą się podczas pełnego akcji nurkowania.
PROFESJONALNA OPTYKA PREMIUM
Wydajność optyczna jest tak samo niezbędna jak wydajność aparatu, a to staje się jeszcze ważniejsze, biorąc pod uwagę wyzwania związane z filmowaniem pod wodą. Nauticam NA-Z7II wykorzystuje ten sam system portów N120, co poprzedni NA-Z7, co zapewnia płynne przejście dla tych, którzy uaktualniają do „II”. Chociaż ten system zapewnia wyjątkowe rozwiązania ze szkła optycznego i płaskiego portu dla szerokiej gamy obiektywów z mocowaniem F i Z, prawdziwą moc Z 6II i Z 7II można zrealizować za pomocą optyki kontaktowej Water Contact Optics. Ta linia suchych i mokrych obiektywów została opracowana przy użyciu komercyjnego oprogramowania do projektowania obiektywów, aby osiągnąć naprawdę niezrównaną jakość podwodnego obrazu zarówno w przypadku zdjęć, jak i wideo, zarówno w sytuacjach makro, jak i szerokokątnych. WACP-1 i WACP-2 osiągają ultraszerokie pola widzenia 130º ze zmniejszonymi zniekształceniami w porównaniu z konwencjonalną optyką, przy minimalnych odległościach ogniskowania ~0", możliwościach powiększania i bezkonkurencyjnej ostrości naroży nawet przy szeroko otwartych przysłonach, takich jak F5. 6. Mokre optyki makro SMC-1 i SMC-2 w połączeniu z obiektywem Nikon 105mm f/2.8
WSPARCIE HDMI 2.0
NA-Z7II ma większy otwór w grodzi M28, który pozwala na użycie kabli Nauticam HDMI 2.0 do podłączenia do rejestratorów, takich jak Atomos Ninja V.
OPATENTOWANA DŹWIGNIA BLOKUJĄCA PORT
Zaprezentowana na pierwszej obudowie lustrzanki cyfrowej Nauticam w 2009 roku, ta dźwignia blokująca stała się znakiem rozpoznawczym marki Nauticam. Do zamontowania portu nie jest wymagane skręcanie ani gwintowanie, a ta dźwignia blokuje się bezpiecznie na miejscu. Nauticam oferuje również przedłużenia portów blokujących, co oznacza, że kopuła nigdy się nie skręci, nawet jeśli jest używana z długim pierścieniem przedłużającym.
WSPARCIE ADAPTERA FTZ
NA-Z7II obsługuje adapter FTZ i należy do systemu portów N120, co oznacza, że obiektywy Nikon F Mount mogą być używane z tymi samymi portami i rozszerzeniami, co w obudowie Nauticam Nikon DSLR. Wraz z pojawieniem się większej liczby obiektywów z mocowaniem Z, obsługiwane obiektywy zostaną zintegrowane z systemem portów.
WSPORNIKI KLAMKI ZE STALI NIERDZEWNEJ
W komplecie z obudową znajdują się uchwyty usztywniające. Wsporniki te eliminują wszelkie ugięcia lub chybotanie podczas używania dużych stroboskopów i zapewniają wiele punktów mocowania dla smyczy lub innych akcesoriów.
OPTYKA PREMIUM
NA-Z7II obsługuje wiele korekcyjnych szerokokątnych i powiększających optyki makro w asortymencie obiektywów Nauticam. Obiektywy z mocowaniem F w połączeniu z adapterem FTZ mogą być używane z tymi samymi rozszerzeniami i portami, co w obudowach lustrzanek cyfrowych Nauticam N120 Nikon.
CO JEST W PUDEŁKU:
Obudowa Nauticam NA-Z7II
90122 O-ring obudowy, narzędzie do smarowania i demontażu
Bateria CR2032 (do systemu próżniowego)
Wyściełany futerał podróżny
Zestaw kluczy imbusowych
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie