Olympus OM-D E-M1 Mark III, najnowsza iteracja przełomowego aparatu Mikro Cztery Trzecie, wprowadza ulepszenia od większego E-M1X do bardziej kompaktowego modelu E-M1. Mark III jest wyposażony w 20-megapikselową matrycę Cztery Trzecie, która jest sparowana z najnowszym procesorem TruePic IX z E-M1X, aby zapewnić jeszcze większą moc autofokusa i stabilizacji już imponującemu systemowi E-M1. E-M1 Mark III może również rejestrować 4K UHD przy 30p w profilu OM-Log z doskonałą wydajnością autofokusa.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Wymiary 305 mm (szer.) x 175 mm (wys.) x 116 mm (gł.)
Waga w powietrzu 2kg
Waga w wodzie 0,4 kg (z aparatem i baterią)
Ocena głębokości 100m
Montaż na porcie N85
Cena może ulec zmianie w zależności od kursu Euro.
PRZED ZAKUPEM PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM SPECJALISTĄ FOTOGRAFII PODWODNEJ MARKIEM SADOWSKIM NR. TEL. 604 419 462
PRZEDSTAWIAMY NA-EM1III
OLYMPUS OM-D E-M1 MARK III
OM-D E-M1 zawsze wyróżniał się na tle konkurencji dzięki wiodącej na platformie stabilizacji obrazu i opcji wyjątkowego dostosowania sterowania. Mark III jest wyposażony w najnowszy procesor TruePic IX, który znajduje się również w profesjonalnym modelu E-M1X. TruePic IX pomaga Mark III zapewnić wyjątkową wydajność autofokusa i szybkie ciągłe przechwytywanie do 60 kl./s. System autofokusa Dual F.A.S.T wykorzystuje kombinację autofokusa z detekcją kontrastu i fazy, aby zapewnić niezawodny ciągły autofokus w szerokim zakresie warunków oświetlenia otoczenia.
Mark III, podobnie jak Mark II, może nagrywać wideo UHD 4K w rozdzielczości do 30p, wykorzystując imponującą stabilizację matrycy i autofokus, aby generować ultra ostre, płynne wideo z ręki. DCI 4K jest również możliwe w 24p z wysoką przepływnością 237 Mb/s.
Najważniejsze specyfikacje aparatu
Czujnik 20MP Cztery Trzecie
121-punktowy system autofokusa z procesorem TruePic IX
Do 60 fps Raw + przechwytywanie JPEG
Stabilizacja obrazu oceniona na 7,0 (standard CIPA), do 7,5 EV z obiektywami „Sync IS”
Duży wizjer LCD o rozdzielczości 2,36 mln punktów, który może pracować z prędkością do 120 kl./s
420 zdjęć na ładowanie (CIPA) wskaźnik żywotności baterii
Dwa gniazda kart SD (1x UHS-I, 1x UHS-II)
Wideo UHD 4K/30p i DCI 24p z prędkością do 237 Mb/s
Obszerne uszczelnienie o klasie ochrony IPX1
Dzięki tej najnowszej aktualizacji OM-D E-M1 Mark III staje się jeszcze bardziej wydajną hybrydową strzelanką, łącząc doskonałe wideo i funkcje fotograficzne w niezawodnej i przenośnej platformie o standardzie IPX1.
PODWODNA OBUDOWA NAUTICAM NA-EM1III
Olympus OM-D E-M1 charakteryzuje się połączeniem ekstremalnych możliwości dostosowywania i imponującej stabilizacji w kompaktowym hybrydowym pakiecie do fotografowania. Nauticam NA-EM1III, podobnie jak E-M1 Mark III, jest udoskonaleniem swoich poprzedników. Firma Nauticam wyprodukowała obudowy do szerokiej gamy aparatów Olympus od kompaktowej serii Tough TG po linie PEN i OM-D. W trakcie ewolucji aparatów Olympus, firma Nauticam dostosowywała nasz projekt, aby pomóc twórcom zdjęć w pełni wykorzystać każdy postęp w aparacie. Więcej niż zwykła wodoodporna obudowa, NA-EM1III integruje się z EM-1 Mark III, aby dostosować i ulepszyć funkcje aparatu do zdjęć podwodnych.
KONTROLA MISJI
Niezależnie od tego, gdzie na korpusie aparatu znajduje się pokrętło lub przycisk, inżynierowie Nauticam zapewniają, że znajduje się on tam, gdzie jest najbardziej potrzebny na obudowie. Ta filozofia Mission Control kieruje projektem każdej obudowy i zapewnia najbardziej intuicyjne i łatwe w użyciu dostępne obudowy. NA-EM1III posiada dźwignię kciuka, łatwo dostępną z ergonomicznego prawego, gumowanego uchwytu, który uruchamia konfigurowalną kontrolę AEL/AFL. Zazwyczaj w przypadku użycia pod wodą ta kontrolka jest przypisywana do wyzwalania chwilowego autofokusa. Ta metoda autofokusa z tylnym przyciskiem zapobiega ponownemu ustawianiu ostrości aparatu między ujęciami, umożliwiając użytkownikowi precyzyjną kontrolę nad ostrością ujęcia i ma kluczowe znaczenie podczas fotografowania makro lub szybko poruszających się obiektów szerokokątnych.
WYZWALANIE BŁYSKU
OM-D EM-1 Mark III może być używany z opcjonalną lampą błyskową Olympus FL-LM3 wewnątrz NA-EM1III, aby zapewnić dokładne wyzwalanie błysku TTL przez zintegrowane przegrody światłowodowe typu Sea&Sea. W celu szybkiego ręcznego wyzwalania błysku można użyć opcjonalnego wyzwalacza Mini Flash dla Olympus (26306). Spust jest zasilany wbudowanymi bateriami litowymi typu moneta, z tysiącami błysków dostępnych w zestawie. Elektryczne wyzwalanie starszych przewodowych systemów stroboskopowych jest możliwe za pomocą elektrycznej przegrody typu Nikonos (opcja).
PROFESJONALNA OPTYKA PREMIUM
System kamer jest tak dobry, jak optyka umieszczona przed nim. Szeroka linia kopułkowych i płaskich portów Nauticam obsługuje szeroką gamę obiektywów Mikro Cztery Trzecie. Aby uzyskać jeszcze wyższą jakość obrazu i wszechstronność, NA-EM1III może być używany w połączeniu z linią Nauticam Water Contact Optics. Na przykład, z obiektywem Olympus 14-42mm f/3.5-5.6 EZ lub ED 12-50mm F3.5-6.3 EZ*, Nauticam WWL-1 zapewnia pełny zoom dzięki ultraszerokokątnemu 130º polu widzenia.
WIZJERY POWIĘKSZAJĄCE
Wyraźny widok dla dokładnego ustawienia ostrości i kompozycji ma kluczowe znaczenie dla udanej fotografii podwodnej, a nic nie przebije wizjera powiększającego. Wizjery te wykorzystują odległość, a nie widzenie z bliska, i zapewniają duży, wyraźny obraz wysokiej rozdzielczości elektronicznego wizjera Olympus. Dostępne w formatach Angled 45º (PN 32205) i Straight 180º (PN 32204), oba wizjery mają zewnętrzną regulację dioptrii w celu uzyskania idealnej korekcji dopasowanej do wzroku fotografa.
ZINTEGROWANY SYSTEM KONTROLI PODCIŚNIENIA I WYKRYWANIA NIESZCZELNOŚCI
System kontroli próżni i wykrywania nieszczelności Nauticam jest dostępny z NA-EM1III jako wyposażenie standardowe. W połączeniu z opcjonalnym zaworem próżniowym (PN 25624), ten system monitorowania zapewnia ciągłe aktualizacje wodoszczelności i bezpiecznego stanu obudowy. Prosty, kodowany system oświetlenia LED informuje użytkownika, że podciśnienie jest stałe lub że obudowa traci podciśnienie. Wykrywanie nieszczelności jest wbudowane w ten sam obwód, więc w przypadku wtargnięcia wody pojawi się sygnał dźwiękowy i wizualny.
CECHY
OPATENTOWANY SYSTEM BLOKOWANIA PORTÓW
Zaprezentowana na pierwszej obudowie lustrzanki cyfrowej Nauticam w 2009 roku, ta dźwignia blokująca stała się znakiem rozpoznawczym marki Nauticam. Do zamontowania portu nie jest wymagane skręcanie ani gwintowanie, a ta dźwignia blokuje się bezpiecznie na miejscu. Nauticam oferuje również przedłużenia portów blokujących, co oznacza, że kopuła nigdy się nie skręci, nawet jeśli jest używana z długim pierścieniem przedłużającym.
ZATRZASK BLOKUJĄCY OBUDOWĘ
Bezpieczny pojedynczy obrotowy zatrzask obudowy otwiera obudowę do tyłu, umożliwiając szybką i łatwą wymianę baterii lub nośników.
WSPORNIKI KLAMKI ZE STALI NIERDZEWNEJ
W komplecie z obudową znajdują się uchwyty usztywniające. Wsporniki te eliminują wszelkie ugięcia lub chybotanie podczas używania dużych stroboskopów i zapewniają wiele punktów mocowania dla smyczy lub innych akcesoriów.
TACA MONTAŻOWA KAMERY
System mocowania kamery z blokadą zabezpiecza kamerę na miejscu, zapewniając wytrzymałość i precyzyjne pozycjonowanie nawet po zamontowaniu ciężkiego obiektywu.
KONTROLA MISJI
Inżynierowie Nauticam dążą do uzyskania pełnego dostępu do rozbudowanych funkcji aparatu, takich jak przełącznik „2x2” i uzyskania dostępu tam, gdzie jest najłatwiej dostępny. To sprawia, że uchwyty NA-EM1III są twoją kontrolą misji.
Co jest w pudełku
Obudowa NA-EM1III
Zapasowy główny o-ring
Zmywacz O-ringów
Bateria CR-2450 (do alarmu wilgoci)
Smar
Zestaw kluczy imbusowych
Informacje o bezpieczeństwie produktu
Informacje o producencie