Obudowa podwodna Ikelite 200DL do aparatu Nikon D800, D800E

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ikelite
  • Dostępność: Na stanie
  • szt.
  • 6 777,00 zł / szt.

W pełni funkcjonalna i trwała wodoodporna obudowa do lustrzanek cyfrowych Nikon D800 i D800E. Nadaje się do nurkowania, snorkelingu, surfingu, basenu i wszelkich zastosowań w wodzie lub wokół niej.

PORTY OBIEKTYWU 

W tej obudowie zastosowano nowy, wytrzymały system portów Dry Lock (DL). "Suchy zamek" odnosi się do umieszczenia pierścienia uszczelniającego na zewnątrz uchwytu portowego. Poprawia to widoczność i zmniejsza prawdopodobieństwo, że woda dostanie się na sensor kamery. Porty DL są najlżejszymi portami na rynku, a jednocześnie wytrzymałymi. Mocowanie jest szybkie i bezpieczne. System rozszerzeń może z łatwością pomieścić wiele różnych obiektywów.

Najpopularniejsze obiektywy zmiennoogniskowe i wybrane pierścienie ostrości obiektywu można włączyć za pomocą prostego, ale skutecznego systemu przekładni, który umożliwia regulację bezpośrednio na wyciągnięcie ręki. Duże, miękkie w dotyku pokrętło umieszczone z boku obudowy sprawia, że regulacja jest bardzo prosta. Przełożenie zoomu i ostrości różni się w zależności od używanego obiektywu.

System próżniowy

Dołączony zawór pozwala na zwiększenie ciśnienia w obudowie w celu sprawdzenia szczelności przed włożeniem sprzętu do wody. Zastosowanie zaworu próżniowego wymaga kompatybilnej pompy próżniowej z przyrządem pomiarowym, sprzedawanej oddzielnie.

Sterowanie i ustawianie

Dźwignie migawki i AE-L/AF-L wyróżniają się bardzo czułymi i naturalnymi, zakrzywionymi dźwigniami. Oba elementy sterujące można przedłużyć za pomocą opcjonalnego modułu Shutter Trigger Extension # 4077.93 w celu zapewnienia większego komfortu użytkowania w przypadku korzystania z uchwytu szybkozamykacza po prawej stronie.

Wszystkie przyciski sterujące są wykonane z obrabianego i anodyzowanego aluminium w celu zmniejszenia wagi i odporności na nagromadzenie soli. Tylna część obudowy jest wygrawerowana laserowo symbolami kontrolnymi, które nigdy nie blakną ani nie odpadną.

Uchwyt kamery jest ładowany od przodu, co ułatwia instalację i demontaż. Mała płyta montażowa mocowana jest do dolnej części kamery i zabezpiecza ją z przodu obudowy. Płyta montażowa kamery nie musi być zdejmowana z kamery w celu użytkowania na powierzchni lub przy wymianie baterii lub kart pamięci. 

SPECYFIKACJE : 

- Wodoszczelność : 60 m 

- Kompatybilność z portami obiektywów systemu DL

- Uchwyty na gwint 1/4-20 z rozstawem 3,5"

- Waga : 2,2kg 

- Wymiary : 239 x 173 x 170 mm

- Zawór podciśnieniowy w zestawie (pompa sprzedawana oddzielnie)

- Odporna na korozję 

 

W PUDEŁKU : 

- obudowa 
- smar silikonowy 
- o-ring
- zapasowe części  
- podstawa z uchwytem