Komputer nurkowy Garmin Descent MK1

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Garmin
 • Dostępność: Czekamy na dostawę
  Czas realizacji: 3 Dni
 • szt.
 • 4 599,00 zł 4 399,00 zł / szt.

Descent™ Mk1

Srebrny ze szkiełkiem szafirowym i czarnym paskiem

Zanurkuj po przygodę z uniwersalnym komputerem nurkowym GPS

 • Wysokiej klasy komputer nurkowy GPS z pełnym zestawem funkcji w postaci eleganckiego zegarka wyposażonego w jasny, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala i mapy TOPO.
 • Wbudowane czujniki: 3-osiowy kompas, żyroskop i wysokościomierz barometryczny oraz funkcja GPS i GLONASS umożliwiają zaznaczenie pozycji zanurzenia i wynurzenia1 w ramach nawigacji powierzchniowej GPS.
 • Obsługa trybu nurkowania na jednej mieszance (w tym nitrox i trimix), na wielu mieszankach, z głębokościomierzem lub na bezdechu umożliwia zaplanowanie nurkowania bezpośrednio na urządzeniu.
 • Rejestr nurkowań umożliwia przechowywanie i przeglądanie danych z maks. 200 zejść pod wodę oraz udostępnianie danych online za pośrednictwem serwisu Garmin Connect i dołączonej aplikacji mobilnej.
 • Technologia pomiaru tętna na nadgarstku Elevate2 z wbudowanymi profilami aktywności, statystykami efektywności i powiadomieniami z telefonu3.
 • Czas działania baterii: do 19 dni w trybie zegarka; do 10 dni w trybie smartwatcha; do 40 godzin w trybie nurkowania i do 20 godzin w trybie GPS4.

Bez względu na to, czy nurkujesz na bezdechu, z butlą czy bez, w wodzie słonej czy słodkiej, oddychając nitroksem czy trimiksem — komputer nurkowy Descent Mk1 to intuicyjne, uniwersalne urządzenie, o jakim marzysz. To pierwszy komputer nurkowy w rozmiarze zegarka zapewniający nawigację powierzchniową GPS, kolorowe mapy na ekranie i sprawdzanie bieżącej pozycji. Dzięki niemu z łatwością zaznaczysz pozycje zanurzenia i wynurzenia1.

Sprawdzony algorytm Bühlmann ZHL-16c zapewnia pozostanie w bezpiecznych limitach nurkowania. Dostosowane przez użytkownika ostrzeżenia dźwiękowe i wibracyjne dostarczają mu niezbędnych informacji. Oprócz licznych funkcji nurkowych urządzenie Descent Mk1 działa również jako niezawodny towarzysz treningów, zapewniając najlepsze funkcje z zegarka wielodyscyplinowego fēnix® 5X GPS, w tym powiadomienia z telefonu3, dzięki którym masz zawsze kontakt z innymi. Komputer nurkowy Descent Mk1 jest też niezwykle elegancki i wygodny, co sprawia, że chce się go nosić również na co dzień.

Łatwiejsze oddychanie to przyjemniejsze nurkowanie

Zapewniając łatwo dostępne funkcje w ramach wielu aktywności nurkowania (w tym możliwość planowania na urządzeniu nurkowania rekreacyjnego, technicznego i swobodnego), komputer nurkowy Descent Mk1 zawiera wszystkie najważniejsze dane w czasie rzeczywistym potrzebne do udanego nurkowania. Komputer uruchamia się automatycznie po wejściu do wody — na szczegółowym, kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 1,2 cala widoczna jest bieżąca głębokość, czas nurkowania, temperatura wody, tempo zanurzania/wynurzania, czas bezdekompresyjny, informacje o przystanku na dekompresję, czas działania baterii i inne dane.

Urządzenie umożliwia ustawienie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które ostrzegą Cię w odpowiednich momentach. Komputer obsługuje 6 różnych mieszanek gazów, w tym nitrox i trimix (do 100% tlenu). Za pomocą ustawień konserwatyzmu możesz dostosować limity bezpiecznego nurkowania do swoich możliwości.

At a Glance

Wiele czujników nawigacyjnych

Komputer nurkowy Descent Mk1 zapewnia wysoką czułość śledzenia satelitarnego GPS i GLONASS na potrzeby nawigacji na podstawie mapy oraz pełen zestaw czujników ABC (wysokościomierz, barometr, kompas) do nawigacji powierzchniowej. Wyświetla również ekran kompasu, który można z łatwością odczytać pod wodą. Wbudowany wysokościomierz zapewnia informacje o wysokości, a trzyosiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia stale określa Twój kierunek i to, czy jesteś w ruchu czy nie. Aby uzyskać szybki dostęp do ekranu kompasu, wystarczy dwukrotnie dotknąć ekranu, co jest łatwiejsze od naciskania przycisków funkcyjnych.

At a Glance

Nadgarstkowy pomiar tętna

Komputer nurkowy Descent Mk1 korzysta z technologii nadgarstkowego pomiaru tętna Garmin Elevate2, za pomocą której optycznie skanuje puls. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy komputer jest założony bezpośrednio na nadgarstek, a nie na piankę czy skafander suchy. Komputer monitoruje poziomy wysiłku fizycznego i automatycznie przesyła dane tętna do konta online w serwisie Garmin Connectna potrzeby przejrzenia i analizy danych po nurkowaniu.

At a Glance

Zaawansowane funkcje dla wielu dyscyplin sportowych

Oprócz pełnego zestawu funkcji komputera nurkowego Descent Mk1 zapewnia również wszystkie funkcje sportowe/treningowe oraz narzędzia treningowe i narzędzia do nawigacji w terenie wybrane z naszej popularnej linii najnowocześniejszych wielodyscyplinowych zegarków fēnix. Możesz korzystać z wielu danych fizjologicznych, dynamiki biegu, funkcji śledzenia aktywności itd., aby monitorować statystyki treningu, mierzyć postępy i zapobiegać kontuzjom. Urządzenie obsługuje specjalne, wgrane profile aktywności: pływanie, bieg, jazda na rowerze, wędrówki, jazda na nartach, wiosłowanie, wiosłowanie na stojąco i wiele innych. Łatwo dostępne są również różne dane śledzenia czasu, pomiaru okrążeń i funkcje śledzenia mapy. A jeśli chcesz zwiększyć swoją motywację, możesz dodatkowo pobrać na swoje urządzenie zaawansowane treningi i plany treningowe z serwisu Garmin Connect.

At a Glance

Łączność z telefonem

Po sparowaniu ze zgodnym smartfonem3 Descent Mk1 ułatwia odbieranie SMS-ów, e-maili i powiadomień z telefonu bezpośrednio na tarczy zegarka. Umożliwia także automatyczne przesyłanie do serwisu Garmin Connect, korzystanie z monitów dźwiękowych, sterowanie muzyką i nie tylko. Twoi kompani na powierzchni, znajomi i członkowie rodziny mogą śledzić Twoje położenie i przygody online w czasie rzeczywistym, korzystając z funkcji LiveTrack. Możesz też w trakcie podróży korzystać z funkcji GroupTrack i wyświetlacza mapy oraz monitorować znajomych udostępniających swoją aktywność.

At a Glance

Wysokiej jakości materiały i elegancki styl

Wykonany z wysokiej jakości materiałów komputer nurkowy Descent Mk1 jest dostępny w dwóch wyróżniających się stylach: ramka ze stali nierdzewnej i paskiem z utwardzanego silikonu lub luksusowa ramka tytanowa z polerowaną bransoletą tytanową DLC. Oba modele zapewniają zaawansowany odbiór sygnału satelitarnego GPS i GLONASS przez antenę dookolną EXO wbudowaną w ramkę i umożliwiającą lepszy odbiór w wymagających sytuacjach — zbyt wymagających dla samego sygnału GPS. Jasny, wysokiej rozdzielczości, kolorowy wyświetlacz Garmin Chroma Display z podświetleniem LED gwarantuje doskonałą czytelność w każdym świetle: zarówno pod wodą, jak i na powierzchni. Oba modele są też wyposażone w wytrzymałe, wypukłe, szafirowe szkiełko zapewniające odporność na zarysowania.

At a Glance

Łatwe ładowanie i wymiana pasków

Jedno ładowanie zapewnia do 40 godzin działania baterii w trybie nurkowania, do 21 dni w trybie zegarka, do 12 dni w trybie inteligentnego zegarka i do 20 godzin w trybie GPS (w zależności od ustawień). Dzięki wymiennym paskom QuickFit™ możesz dobrać styl urządzenia do wykonywanej aktywności lub specjalnej okazji i nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi. W zestawie znajdują się też dłuższe paski QuickFit, które z łatwością założysz na piankę lub suchy skafander.

Możesz też spersonalizować ekran zegarka, korzystając z bezpłatnych wzorów tarcz, aplikacji i pól danych dostępnych w sklepie Connect IQ™. Ze względów bezpieczeństwa podczas nurkowania funkcje Connect IQ są niedostępne — ma to zapewnić prawidłowe działanie wszystkich funkcji związanych z nurkowaniem. Oba modele Descent Mk1 są również wyposażone w sieć Wi-Fi®, co umożliwia łączenie się z siecią bezprzewodową i automatyczne przesyłanie aktywności w celu udostępnienie ich w serwisie Garmin Connect.

At a Glance

1Lokalizowanie przez GPS nie działa pod wodą
2Zobacz Garmin.com/ataccuracy 
3W przypadku użycia w połączeniu ze zgodnym smartfonem 
4Zależnie od ustawień
Wi-Fi® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance.

Dane techniczne

111

2222

333

4444

5555

 

Srebrny ze szkiełkiem szafirowym i z czarnym silikonowym paskiem

 • Descent Mk1
 • Bardzo długi pasek z możliwością regulacji
 • Przewód do ładowania i przesyłu danych
 • Documentation