Podwodna lampa błyskowa INON Z-330 Z330

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: INON
  • Dostępność: Na stanie
  • szt.
  • 3 300,00 zł 3 000,00 zł / szt.

INON Z-330 Ultra Wide Strobe!!! 

Inon właśnie opublikował to, na co wielu podwodnych fotografów czekało od dawna. Kontynuacja popularnej lampy błyskowej Z-240, która z biegiem lat została kilkakrotnie ulepszona i obecnie jest dostępna jako wersja Type 4, którą niedawno przestał produkować Inon. Nazwa nowego urządzenia to "Z-330 Ultra Wide Strobe" i ma być wydana w wersji Ultimo 2017. 
Na pierwszy rzut oka może wyglądać podobnie do poprzedniego modelu Z-240. Ale patrząc na nią świeżymi oczami, nowe szczegóły zaczną się ujawniać.

Nowa szyba przednia
Patrząc na przód urządzenia, zobaczysz, że istnieją 3 źródła światła: oświetlenie 
punktowe o natężeniu światła 220 lm zamontowanym "soczewką Fresnela", które zapewnią znane "twarde" światło znane z soczewki Fresnela. I zwykłe 2 lampy błyskowe, z których jedna obraca się poziomo, a druga pionowo. Zapewnia to, że światło jest rzucane we wszystkich 4 kierunkach w stosunku do obiektu. Poza tym przednia szybka jest teraz "rozproszona" przed lampami błyskowymi. I to z pewnością pomoże jeszcze bardziej rozproszyć światło.
Faktem jest, że zarówno lampa błyskowa Sea & Sea YS-D2, jak i I-Divesite Symbiosis mają lepszy rozsył światła niż poprzedni Z-240 ... przynajmniej bez zastosowanych adapterów dyfuzji. Ale to może się teraz zmienić. Jeśli chcesz wziąć pod uwagę nową nazwę, "Ultra Wide Strobe", Inon opracował urządzenie, które powinno rzucić światło jeszcze dalej i ma zasięg 110 ". Jeśli znasz dokładność Inon, nie ma wątpliwości, że jest to "prawdziwy spread 110".

Układ przycisków
Obsługa przycisków poprzedniego Z-240 była absolutnie okropna. Żart jest taki, że japońscy inżynierowie mają bardzo małe ręce ... w każdym razie jest to jedna ze słabości systemów flash Inon, że jeśli nurkujesz z poświatą i zimną wodą, są trudne do działania. Z biegiem lat wielu zewnętrznych producentów wymyśliło zarówno drogie, jak i świetne rozszerzenia przycisków do lamp błyskowych Inon, ale również proste rozwiązania takie jak małe kawałki plastikowego węża zostały przyklejone do urządzenia. Wydaje się, że to zostało już wzięte pod uwagę, a szczególnie długi przycisk funkcji, który jest długi i można go teraz używać w rękawiczkach w zimnej wodzie. To sprawia, że jesteśmy szczęśliwi.

Funkcja
Na pierwszy rzut oka funkcja przycisków wydaje się być taka sama, jak w modelu Z-240. Dokładność Inon zawsze była ich słabością - bez względu na to, z jakich produktów pochodzą ... Bez względu na to, czy są to podręczniki, ich soczewki czy akcesoria, możesz mieć pewność, że są bardzo szczegółowe, nieporęczne i pełne małych, sprytnie zbudowanych elementów, i zawsze Długo się układasz i wkładasz sobie głowę. Trzeba jednak powiedzieć, że jest dokładnie zrobione, a kiedy wszystko działa ... to działa dobrze ...!

Przed Z-330, Inon słuchał opinii, którą otrzymywali przez lata i sprawił, że menu na urządzeniu było nieco bardziej intuicyjne i ... lepsza grafika. Ponieważ nie mieliśmy urządzenia do prawdziwych testów, nie możemy stwierdzić, czy funkcje menu i funkcje przycisków również zostały zmienione, ale w oparciu o posiadany materiał graficzny, zmiany nie są szczególnie zróżnicowane. Ale jesteśmy całkiem pewni, że Inon tworzy większy podręcznik, który opisuje, w jaki sposób został ulepszony ten model.