Kamera sportowa Paralenz testowa

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Paralenz
  • Dostępność: Na stanie
  • szt.
  • 3 000,00 zł 2 200,00 zł / szt.

KAMERA TESTOWA IDEALNA  9/10

Jedną z największych innowacji w branży nurkowej w 2017 roku była kamera nurkowa Paralenz . Zanurzono ją w kampanii Kickstarter w 2016 roku, a potem przekształciła się w idealną kamerę akcji dla nurków. Wieści o kamerze zaczynają docierać do najdalszych i najgłębszych regionów społeczności nurków i wywołują spore zamieszanie, ale co dokładnie sprawia, że ta nowa kamera akcji dla nurków jest tak rewolucyjna? Można by pomyśleć, że na rynku jest już wystarczająco dużo kamer akcji ... Pomyśl jeszcze raz!

W kształcie do nurkowania

Solidna, okrągła aluminiowa obudowa jest najlepszym rozwiązaniem dla środowiska o wysokim ciśnieniu. Daje aparatowi siłę potrzebną do osiągnięcia niepokonanego rekordu głębokości i ulepsza warunki na łodzi nurkowej. Poza tym kształt "pochodnia", położenie przycisków i sprzężenie dotykowe są również znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika w porównaniu ze starą, "wyprostowaną" kamerą z przyciskiem na górze i brakiem sprzężenia zwrotnego. 


kamera paralenz

Inteligentna i pełna informacji

Kolejną wspaniałą cechą Paralenza jest fakt, że ma on wbudowane czujniki, które dają możliwość dodania w swoich filmach nakładki głębokości i temperatury. Tworzy również dziennik danych, który można wyeksportować do bazy danych. Ten ostatni okazał się niezmiernie pomocny w badaniach oceanów i pracach konserwatorskich w uzyskaniu dokładnej dokumentacji nurkowań i nagrań.

Prawdziwe kolory bez filtrów

DCC ™ jest skrótem od korekcji głębi kolorów i jest jedną z największych innowacji w nurkowaniu od dłuższego czasu! Po prostu niewiarygodne jest obserwowanie, jak działa magiczna korekcja głębi, co powoduje stopniowe dodawanie rozpraszających kolorów do materiału w czasie zejścia. Nie daje tego denerwującego czerwonego odcienia na płytkich głębokościach, jak w przypadku tradycyjnych filtrów czerwonych, a najlepsze, że nie potrzebujesz dodatkowego filtra, aby uzyskać prawdziwe kolory prosto z aparatu!

kamera podwodna paralenz

Wszystkie twoje nurkowania za jednym razem

Kamera jest przeznaczona do nurkowania, bateria oczywiście musi być mocna. Zapewnia doskonałą wydajność nawet podczas nurkowań w chłodniejszym klimacie i zapewnia zdumiewające +2 godziny nagrywania w trybie 4K i + 3 godziny w trybie 1080P. Potrafi w pełni naładować się w ciągu jednej godziny podczas przerwy powierzchniowej.

Nurkowania społecznościowe

Czy po powrocie na łódź dobrze byłoby przejrzeć i udostępnić swój materiał filmowy znajomym od razu? Paralenz zrobił na to aplikację! Aplikacja Paralenz Dive ma doskonały interfejs do utrzymywania śladu po zarejestrowanych nurkowaniach, pokazania, jak daleko zanurzono się i na jakiej głębokości nagrano materiał oraz do dzielenia się najlepszymi ujęciami z rodziną i przyjaciółmi.

 

kamera paralenz

 

Paralenz bije cokolwiek innego, jeśli chodzi o filmowanie kamerami pod wodą. Filtry i obudowy należą teraz do przeszłości, a nurkowie wreszcie mają własną kamerę. Dodajmy do tego, że kamera jest rozwijana przez społeczność nurków od dołu do góry, a dowiesz się, dlaczego Paralenz jest najlepszym pod wodą aparatem akcji dla nurków.

Ważne informacje na karcie SD!

Konieczne jest użycie jednej z następujących 3 obsługiwanych kart SD, które są kompatybilne z kamerą nurkową Paralenz, i zostały przetestowane, aby działały dobrze:

- Seria Sandisk Extreme
- Seria Sandisk Extreme PLUS
- Seria Sandisk Extreme PRO

Co jest w pudełku:

 


> Kamera nurkowa Paralenz®
> Montowanie na maskę
> Uniwersalny uchwyt
> Pasek na rękę
> Kabel ładujący USB-C
> O-ringi zapasowe x3
> Smar silikonowy
> Wytrzymała walizka podróżna

(Należy pamiętać, że karty micro SD firmy Samsung i karty SD innych marek NIE są zgodne z kamerą nurkową Paralenz).

Porównania techniczne w nurkowaniu

Charakterystyka GoPro Hero 6 Paralenz
Rozdzielczość wideo 1080p240 / 2.7K120 / 4K60 720p200 / 1080p100 / 4k30
Balans bieli Potrzebne filtry Automatyczna korekcja kolorów
Materiały NC Aluminium i poliwęglan
Wstrząsoodporny Ryzykowny tak
Obudowa podwodna Potrzebujesz kupić Zintegrowana
Mgła Zdarza się często Nigdy
Wodoodporny do 60 metrów z obudową 200 metrów bez obudowy
Autonomia 1h w 4K60 + 3h w 1080p30 / + 2h w 4K30
Temperatura -5 ° C do 51 ° C -20 ° C do 85 ° C
Łączność Wifi, 1 x Micro-HDMI (Type-D) WiFi, Bluetooth, USB
Używaj w rękawiczkach Trudno Łatwo
Waga NC 155g
Wymiar 6,5x4,5x3,5cm 11,6 x 3,5 x 3,8 cm